10/21/2016

O mnie

Cześć! Mam na imię Ewelina i mieszkam we Wrocławiu. Chciałabym Wam nieco przybliżyć swoją skromną osobę ;) Z zawodu jestem archeologiem i historykiem sztuki, obecnie robię doktorat na Uniwersytecie Wrocławskim. Specjalizuję się w kulturze i sztuce późnego średniowiecza, choć ostatnio zajmuję się także badaniem architektury i urbanistyki XIX-wiecznych miast oraz naukowym opracowaniem zagadnień związanych z twórczością Marilyn Mansona.

Mimo zróżnicowanych zainteresowań naukowych, które pochłaniają większość mojego czasu, staram się znaleźć chwilę dla innych moich pasji. Po godzinach zajmuje mnie przede wszystkim muzyka, zarówno jeśli chodzi o słuchanie, jak też jej wizualny, kulturowy i artystyczny kontekst. Słucham głównie wszelkich odmian rocka i metalu, aczkolwiek nie pogardzę folkiem czy muzyką klasyczną. Poza tym kocham koncerty i staram się oglądać ulubione kapele na żywo tak często, jak tylko się da! Kiedy mam jeszcze trochę czasu, to relaksuję się przy filmach – cenię sobie przede wszystkim kino czeskie i skandynawskie, a także nieme filmy z lat 20-tych i 30-tych XX wieku.

Uwielbiam też podróżować! Jeśli nie wyjeżdżam gdziekolwiek przez kilka tygodni, to czuję się nieswojo. Najchętniej wybieram się na północ, ponieważ fascynuje mnie przyroda i kultura Skandynawii, ale lubię też poznawać inne kraje, a nawet swoją okolicę. Każdemu miłośnikowi podróży niedalekich polecam Dolny Śląsk! Można tu znaleźć naprawdę turystyczne perełki. Poza tym kocham Wrocław, niezmiennie od lat odkrywam na nowo jego historię i obecne oblicze.

Dopełnieniem moich, jak zapewne słusznie zauważyliście, rozległych i zróżnicowanych zainteresowań jest pasja do fotografii oraz uczenia się języków obcych. Dla mnie przyswajanie języka danego kraju to przede wszystkim możliwość wniknięcia w jego kulturę, codzienność i mentalność mieszkańców. To zdecydowanie coś więcej niż tylko przydatna umiejętność. Aktualnie uczę innych angielskiego, a siebie niemieckiego i czeskiego, było tego jednak znacznie więcej, ale z powodu za krótkiej doby trzeba było wybierać. Niestety i na fotografię mam ostatnio bardzo mało czasu, ale wierzę, że jeszcze do tego wrócę.

Od ponad dwóch jestem pochłonięta blogowaniem. Lubię dzielić się z innymi swoimi spostrzeżeniami i przemyśleniami. Od 2014 roku prowadzę bloga kosmetycznego Evelyn's Shades Of Red, dlatego zainteresowanych tematyką urodowo-makijażową odsyłam TUTAJ :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Black Rainbow Blog , Blogger